Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 22/2022 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu z dnia 19.09.2022 roku, zostanie przeprowadzone skontrum (inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych) w Placówce Filialnej Nr 23. W związku z tym, Placówka Filialna Nr 23 będzie nieczynna w dniach od 2 do 12 grudnia 2022 roku. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 20/2022 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu z dnia 19.09.2022 roku, zostanie przeprowadzone skontrum (inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych) w Placówce Filialnej Nr 1. W związku z tym, Placówka Filialna Nr 1 będzie nieczynna w dniach od 25 listopada do 1 grudnia 2022 roku. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 19/2022 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu z dnia 19.09.2022 roku, zostanie przeprowadzone skontrum (inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych) w Placówce Filialnej Nr 20. W związku z tym, Placówka Filialna Nr 20 będzie nieczynna w dniach od 18 do 23 listopada 2022 roku. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 17/2022 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu z dnia 19.09.2022 roku, zostanie przeprowadzone skontrum (inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych) w Placówce Filialnej Nr 6. W związku z tym, Placówka Filialna Nr 6 będzie nieczynna w dniach od 21 do 31 października 2022 roku. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 16/2022 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu z dnia 19.09.2022 roku, zostanie przeprowadzone skontrum (inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych) w Placówce Filialnej Nr 12. W związku z tym, Placówka Filialna Nr 12 będzie nieczynna w dniach od 14 do 20 października 2022 roku. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Szanowni Czytelnicy Placówki Filialnej Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Uprzejmie zawiadamiamy, że na czas wakacji Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 45 wprowadziła ograniczenia w dostępie do całego terenu szkoły. W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni do zmiany dotychczasowego harmonogramu pracy placówki:

 

 

Lipiec:
w dniach od 1 do 16 lipca placówka czynna w godzinach od 9.00 do 17.00
w dniach od 19 do 23 lipca placówka nieczynna
w dniach od 26 do 30 lipca placówka czynna w godzinach od 8.00 do 15.00

Sierpień:
od poniedziałku do piątku placówka czynna w godzinach od 9.00 do 17.00

uwagaUprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu inwentaryzacji materiałów bibliotecznych (skontrum) oraz przygotowania do spakowania i przeniesienia księgozbioru do nowej lokalizacji w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej Nr 51 (ul. Łużycka 12a) Placówka Filialna Nr 23 od 26 lipca do odwołania będzie nieczynna.

Szanowni Czytelnicy!

z powodu planowanych prac remontowych Placówka Filialna Nr 12 będzie nieczynna w dniach od 7 do 9 stycznia 2020 roku.

Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy.


Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że od 15 października w placówkach filialnych będą przeprowadzane skontra (inwentaryzacje zbiorów) w związku z powyższym wybrane placówki będą nieczynne w podanych niżej terminach. Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Szanowni Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, że na wyraźne żądanie Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 45, działającej w porozumieniu z Policją, w związku z powtarzającymi się na terenie szkoły aktami wandalizmu, ulegają zmianie godziny pracy Placówki Filialnej Nr 1, która w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia czynna będzie codziennie od 8.00 do 15.00.

Natomiast w dniach od 12 sierpnia do 30 sierpnia, w związku z urlopem pracownika, filia będzie nieczynna.

Za wszystkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

11 czerwca gościliśmy w Placówce Filialnej Nr 23 Karolinę Wietrzyk. Karolina ma 15 lat, właśnie kończy ósmą klasę, pisze wiersze i opowiadania. Jest laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „OKNO”, w którym zajęła trzecie miejsce za opowiadanie pt. „Księżycowy pył”. Oprócz pasjonującego zajęcia jakim jest pisanie wierszy i opowiadań (zaczęła pisać już w przedszkolu), uwielbia taniec, uczy się języków: angielskiego i hiszpańskiego.


1aW miesiącu marcu gościliśmy u siebie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 15 (grupy: "Zajączki", "Słoneczka" i "Motylki"). Dzieciaczki wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez przedszkole we współpracy z nami, czyli Filią Nr 4 MBP w Bytomiu. Tematyką konkursu była "Moja ulubiona książeczka". Przedszkolaki wysłuchały wcześniej fragmentów wybranych pozycji dla dzieci, m in. uwielbianego „Krecika” oraz „Wędrówek Szyszkowego Dziadka”.

Tydzień Bibliotek w Placówce Filialnej Nr 23 upłynął na spotkaniach z przedszkolakami z kilku bytomskich przedszkoli. W jednym ze spotkań uczestniczyły dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Miejskiego NR 21 w Bytomiu. Wspólnie z dziećmi czytaliśmy książkę o przewrotnym tytule „O wilku, który nie lubił czytać” Orianne Lallemand. To jedna z serii oryginalnych i zabawnych, rozwijających wyobraźnię książek o przygodach Wilka.

 

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” MBP w Bytomiu przystąpiła do projektu pilotażowego skierowanego do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 20 będzie nieczynna w dniach od 20 do 23 listopada.

Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 12 będzie nieczynna w dniach od 23 do 29 listopada.

Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 21 będzie nieczynna w dniach od 8 do 19 października.

Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 6 będzie nieczynna w dniach od 25 października do 2 listopada.

Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 4 będzie nieczynna w dniach od 23 kwietnia do 25 maja 2018 roku.

Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

28379207 1709002142513847 5827775444194545623 nNasza placówka również w tym roku szkolnym ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 2 w Bytomiu. W tym roku szkolnym przygotowana została nowa oferta lekcji bibliotecznych, które prowadzone są w oparciu o interesujące i najnowsze wydawnictwa dla dzieci. Ich dobór nie jest przypadkowy – tematy, które poruszamy są niekiedy trudne, poważne, ale zarazem fascynujące, a ich poznanie wzbogaca wiedzę młodych czytelników. Na uczestników zajęć czekają również atrakcje...