Lato w pełni, a za nami kolejne spotkanie zrealizowane w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ. Tym razem gościliśmy u nas Pana Macieja z firmy ModraSova, który poprowadził warsztat malowania kubków z ceramiki. W tym międzypokoleniowym warsztacie swoich sił w zdobieniu ceramiki próbowali dorośli i dzieci. Niektórzy przyszli z gotowym pomysłem w głowie, który z zapałem przelewali na ceramiczny kubek. Inni tworzyli „na gorąco”, na miejscu wymyślając kolejne elementy dekoracyjne i eksperymentując z kolorami.

Za nami kolejne warsztaty zrealizowane w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ. Tym razem spotkaliśmy się, aby zobaczyć, jak robi się lizaki. Kto z nas nie uwielbia tych słodyczy.

15 lipca gościliśmy w bibliotece bardzo sympatyczne panie, które z zawodu są cukiernikami i na co dzień zajmują się wytwarzaniem cukierków, lizaków. Dzieci, które tego dnia odwiedziły bibliotekę zobaczyły, jak przygotowuje się karmelkową masę, jak się ją barwi i studzi. Mało kto wiedział, że do zrobienia lizaków potrzeba naprawdę sporo… siły! Po obejrzeniu pokazu każde dziecko mogło spróbować słodkich cukierków i wykonać własnego tęczowego lizaka w wybranym przez siebie kształcie. Powstały kwiaty, serca, ślimaki, a nawet łabędzie. I wszystkie na pewno były tak samo smaczne.

16m6 lipca we wtorek rozpoczęliśmy realizację warsztatów wakacyjnych kierowanych do dzieci, młodzieży i seniorów. Cykl letnich spotkań zainaugurowały 2 seanse w Mobilnym Planetarium. Były to projekcje edukacyjne dla dzieci. Młodzi odkrywcy kosmosu udali się w podróż po naszym Układzie Słonecznym, Drodze Mlecznej, a nawet dalej, dalej w kosmiczną przestrzeń…

Dzieci nie tylko dowiedziały się, ale i zobaczyły jakie planety znajdują się w naszym Układzie Słonecznym, jak zbudowana jest nasza galaktyka, jak wyglądają gwiazdy, gwiazdozbiory i czym jest supernowa.

W lipcu Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu rozpoczyna cykl warsztatów wakacyjnych kierowanych do dzieci, młodzieży i seniorów. Działania będą realizowane w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Partnerstwo dla książki. 

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na atrakcyjne letnie spotkania, które będą odbywać się w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ.

6 lipca (wtorek), godzina 10.30 i 11.30 - 45 minutowy seans w mobilnym planetarium.
15 lipca (czwartek), godzina 11.00 i 12.00 - warsztaty robienia lizaków.

Ilość miejsc ograniczona!

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Władysława Studenckiego otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Partnerstwo dla książki” na realizację projektu „APETYT NA KSIĄŻKĘ”. Działania w ramach projektu skierowane będą do dzieci i ich rodziców, młodzieży oraz osób 60+. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych 10 imprez, na które złożą się warsztaty kreatywne oraz spotkania autorskie. Chcemy w ten sposób przekonać odbiorców projektu, że czytanie oraz bezpośrednie spotkanie z autorem są ciekawym sposobem na spędzanie czasu wolnego i mogą być inspiracją do dalszej twórczej aktywności.