Nadszedł luty – miesiąc, który od jakiegoś czasu również i w naszym kraju coraz bardziej kojarzy się z Walentynkami. Z okazji tego święta specjalnie dla Was bibliotekarze postanowili urządzić nietypową zabawę. Spośród naszego księgozbioru wytypowaliśmy książkowe kandydatki do… „randki w ciemno”...

W dniach od 12 do 18 lutego 2016 roku w wyodrębnionych strefach naszej biblioteki będzie można znaleźć tajemnicze pakunki. W tych mało efektownych „kreacjach” kryć się będą prawdziwe „perełki” – z myślą o Was, bibliotekarze naszej placówki dokonali wyboru ciekawych, czasem może nieco zapomnianych publikacji.
Jak wziąć udział w naszej zabawie?
1. W dniach 12 do 18 lutego 2016 przyjdź do Gmachu Głównego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu (przy Placu Jana III Sobieskiego 3) i udaj się do jednej z interesujących Cię wypożyczalni (do wyboru jest Wypożyczalnia Literatury Beletrystycznej, Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalnia Literatury Popularnonaukowej).
2. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś zapisz się do biblioteki (potrzebny jest dowód osobisty i jednorazowa opłata w wysokości 7 złotych). Jeśli już jesteś naszym czytelnikiem – przejdź do punktu numer 3.
3. Następnie w wybranej przez siebie wypożyczalni udaj się do specjalnej „walentynkowej strefy” (bibliotekarz dyżurujący bardzo chętnie wskaże Ci drogę), gdzie czekać będą książkowe kandydatki do „randki w ciemno”.
4. Wybierz JEDNĄ I TYLKO JEDNĄ KSIĄŻKĘ, z którą „się umówisz” (możesz to zrobić całkowicie „w ciemno” lub skorzystać z krótkich opisów dołączonych do książek).
5. Po dokonaniu wyboru podejdź z książką do lady bibliotecznej – zostanie Ci ona wypożyczona zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej bibliotece (patrz Regulamin udostępniania zbiorów i zasobów informacyjnych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Studenckiego w Bytomiu dostępny na naszej stronie). Książka ta znajdzie się na Twoim koncie bibliotecznym jako dodatkowa PIĄTA książka (oprócz niej będziesz mógł zupełnie „w jasno”  wypożyczyć cztery inne książki, spośród tych, które nie biorą udziału w zabawie).
6. Przyjdź do domu, rozpakuj swoją „walentynkę” i ją przeczytaj.
7. Jeśli chcesz, wypełnij krótką anonimową ankietę na temat „randki” i oddaj ją bibliotekarzowi podczas zwracania książki.
Serdecznie zachęcamy do tego, aby odważyli się Państwo umówić na „książkową randkę w ciemno”! Kto wie – może znajdziecie swoją książkową miłość, odkryjecie ciekawego pisarza, którego twórczości dotąd nie poznaliście, przekonacie się do nowego gatunku literackiego czy przypomnicie sobie coś co czytaliście już dawno i bardzo Wam się podobało lub wręcz przeciwnie – nie podobało się, a teraz wyda się interesujące? Na pewno zaś poszerzycie swoje horyzonty i zapewnicie sobie (przynajmniej taką mamy nadzieję) dobrą zabawę!

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież