KWK'23 Kopalnia Wspaniałych Komiksów Festiwal Książki i Komiksu Niezależnego jest spotkaniem twórców, znawców oraz miłośników książki i komiksu niezależnego. Celem Festiwalu jest promocja sztuki komiksu i literatury. Projekt skierowany jest do mieszkańców Bytomia i okolic w każdym wieku. Chcemy zwrócić uwagę na to, że wartościowe komiksy i gry łączą dobrą zabawę z przekazywaniem wiedzy, są tym samym skutecznym sposobem popularyzowania literatury.
To już druga odsłona tego festiwalu, tym razem formuła została rozszerzona o niezależne wydawnictwa książkowe, a hasło „independent” stało się kluczem imprezy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa (od 2 do 31 maja br.) prac Grzegorza Chudego. Artysta znany jest z akwarel ukazujących postaci i pojazdy z uniwersum Gwiezdnych Wojen w górnośląskich lokalizacjach. Drugiego dnia, w sobotę, wystawiać się będą autorzy komiksów i książek; na tą chwilę, swoją obecność potwierdzili: Fanga Zin, TomXYZ, Otto Ich, Gustaw Dziewięcki, Mateusz Michnowicz, Wojtek Wu Zieliński, Inicjatywa Wydawnicza Celuloza, Bartłomiej Sztobryn i Wydawnictwo K2A, będzie też można spotkać Pawła Kurandę. Podczas tego dnia planowane są warsztaty komiksowe, spotkania z autorami i dyskusje o niezależnych wydawnictwach w Polsce.

 

Inicjatorem projektu jest Wojtek Wu Zieliński filozof, twórca multimedialny, konserwator dzieł sztuki, nauczyciel i członek ZPAP. Wojtek brał udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych na terenie całej Polski. Oprócz tego prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także współprowadzi Galerię Czorno Izba w Gliwicach, która jest wspórganizatorem naszego festiwalu.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Bytomia a Patronem medialnym jest Życie Bytomskie.

3 czerwca 2023
Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu pl. Jana 3 Sobieskiego 3


Wystawa akwareli Grzegorza Chudego
Dostępna będzie w Galerii Rotunda
od 2 do 30 czerwca br.

3 czerwca
Stoiska z wystawcami
Warsztaty komiksowe
Spotkania z autorami
Otwarta debata

zapraszamy na strone wydarzenia: https://fb.me/e/2MYiLpCMZ

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież