Pan Bronisław Wątroba jest działaczem społecznym i kulturalnym, popularyzatorem godki śląskiej i fraszkopisarzem tworzącym po śląsku. Jest autorem m.in. następujących wydawnictw: „Ślōnzok fikcjōm: tragikōmedyjo”, „Plebiscyt we Necie: tragikōmedyjo we jednym akcie ło szejściu łobrozach”, "Ô ty Wyspie Szmaragdowy”, „Ewangelicznie za świyntym Jōnym: w parafrazie”, „Ewangelicznie za świyntym Markym: w parafrazie”, „Ewangelicznie za świyntym Mateuszym: w parafrazie”, „Ewangelicznie za świyntym Łukaszym: w parafrazie”. W roku ubiegłym w naszej bibliotece gościliśmy pana Bronisława, który został zaproszony w ramach cyklu spotkań on-line pt.: „O książkach o Śląsku”, gdzie ciekawie „godoł” o swojej twórczości i czym dla niego jest pisanie po śląsku. Jako ciekawostkę nasz gość dodał, że pierwsza wzmianka o Bytomiu ukazała się już w 1123 roku.

Tym razem zapraszamy do wysłuchania nagrania na bibliotecznym kanale YouTube Fraszek na motywach historii, legend i podań śląskich autorstwa pana Bronisława Wątroby i w jego interpretacji.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież