Choć śniegu za oknami nadal nie widać, już za kilka dni Wigilia Bożego Narodzenia. Siądziemy z najbliższą rodziną przy stole i będziemy dzielić się opłatkiem i życzeniami. Życzeniami dzielimy się chętnie także z osobami, z którymi nie spędzamy świąt, choć tradycja wysyłania kartek świątecznych powoli zanika. Wypierają ją szybkie i mniej kłopotliwe e-maile i SMS-y. Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży próbuje podtrzymywać świąteczną sztukę epistolografii i zachęca dzieci nie tylko do pisania własnych życzeń, ale i samodzielnego wykonywania kartek świątecznych. W miniony piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu wzięły udział w warsztatach tworzenia trójwymiarowych kartek bożonarodzeniowych.

Zadanie wbrew pozorom nie było trudne. Wystarczyło wybrać kolor makiety kartki świątecznej, dobrać odpowiednie obrazki bożonarodzeniowe, a potem kolorować i wyklejać. Efektem końcowym spotkania były jedyne w swoim rodzaju barwne kartki, które z pewnością jeszcze przed świętami dotrą do swoich adresatów. Osoby obdarowane będą mogły być pewne, że w ich ręce trafiły niepowtarzalne, wyjątkowe prezenty.