26 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbyły się warsztaty z teatrzykiem kamishibai, w których uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46. Kamishibai jest starą japońską sztuką opowiadania. W języku japońskim „kami” oznacza papier, natomiast „shibai” to teatr. Kamishibai jest zatem teatrem ilustracji, którego podstawowymi elementami są: drewniana skrzynka „butai”, formą przypominająca rozkładany teatrzyk oraz papierowe karty zawierające ilustracje do przedstawianych historii. 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Partnerstwo dla książki, a przygotowała je i poprowadziła Pani Wioleta Bożek z bytomskiej fili Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach – partnera projektu. Pani Wioleta zaprezentowała dzieciom dwie opowieści: „Szukając Marudka” oraz „Bajkę o złotym jajku”. Następnie uczniowie podzieleni na grupy przygotowali własne karty z ilustracjami do wybranych historii i zaprezentowali je przed wszystkimi uczestnikami spotkania. Bardzo dziękujemy bytomskiej fili Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, a zwłaszcza Pani Wioli za ciekawe warsztaty i mamy nadzieję na kolejne spotkania z teatrzykiem kamishibai.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież