min chot20 października gościem Biblioteki była Ewa Chotomska, scenarzystka, pisarka, prezenterka.  Autorka współtworzyła telewizyjny program dla dzieci Tik-Tak, w którym wcielała się w postać Ciotki Klotki, a także była pomysłodawczynią zespołu Fasolki, dla którego do dziś pisze teksty piosenek. Jej książki – Zając Poziomka, Pamiętnik Felka Parerasa, Czerwony wilczek – są chętnie czytane przez najmłodszych czytelników. Na spotkaniu Ewa Chotomska opowiedziała o swojej twórczości i twórczości swojej mamy, Wandy Chotomskiej.

Dzieci mogły posłuchać piosenek z repertuaru Fasolek, a dorośli obecni na sali przypomnieli sobie utwory, które znali i śpiewali w dzieciństwie: Pan Tik-Tak, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja i wiele innych. Było to najbardziej rozśpiewane spotkanie autorskie w naszej Bibliotece. Spotkanie odbyło się w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Partnerstwo dla książki. Dziękujemy Pani Ewie za uśmiech i radość jaką sprawia dzieciom swoją twórczością.

• chot01
  • chot22
  • chot23
  • chot24

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.