Jesienią Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza dużych i małych miłośników książek na spotkania autorskie, które będą realizowane w ramach projektu APETYT NA KSIĄŻKĘ, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Partnerstwo dla książki.

Zdjcie Joanna Jagieo nr 2 Fot FotSpotkanie z Joanną Jagiełło

30.09.2021, godz. 9.00
Joanna Jagiełło jest autorką powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy i opowiadań. Jej debiutancka powieść dla młodzieży „Kawa z kardamonem” została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Zdjcie Grzegorz Kasdepke FotSpotkanie z Grzegorzem Kasdepke

15.10.2021, godz. 12.00
Grzegorz Kasdepke to autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2002 r. za książkę „Kacperiada" otrzymał literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku.

Ewa Chotomska FotSpotkanie z Ewą Chotomską

20.10.2021, godz. 11.00
Ewa Chotomska jest autorką książek dla dzieci, a także licznych scenariuszy m.in. popularnego Tik-Taka, w którym wcielała się w rolę niezapomnianej Ciotki Klotki. W roku 1983 wraz z Andrzejem Markiem Grabowskim i Krzysztofem Marcem założyła Zespół FASOLKI, który nadal cieszy się dużą popularnością. Jej piosenki znajdują się na kilkunastu płytach Fasolek.

Ilość miejsc ograniczona!

Obowiązują zapisy bezpośrednio w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży lub pod numerem telefonu 32 787 06 01, wew. 413.

Plakat projektu znajdą Państwo tutaj.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.