W kalendarzu 2 kwietnia wpisane jest ważne święto, jest to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci święto obchodzone co roku w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu upowszechniane i wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci to zarówno wdzięczny, jak i bardzo wymagający czytelnicy. Ważny jest tekst i oprawa graficzna książek, które zafascynują, jednocześnie przekażą ciekawe historie, wiedzę i pozytywne wartości.
Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom. Nasza biblioteka od początku uczestniczy w tej wartościowej akcji. Przygotowaliśmy na przestrzeni tych lat wiele ciekawych i kreatywnych działań promujących czytelnictwo.
Z okazji wspomnianego święta dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 21 „Niezapominajka”, przebrane w piękne kostiumy, z pasją i przejęciem wystąpiły w inscenizacji wiersza, a właściwie popularnej wyliczanki „Była sobie żabka mała”.

Zapraszamy do zobaczenia inscenizacji na bibliotecznym kanale YouTube

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież