Najwybitniejszy ukraiński poeta Taras Szewczenko urodził się 9 marca. Aby uczcić ten dzień, Miasto Bytom otrzymało od miasta partnerskiego - Drohobycza, zaproszenie do wspólnego czytania jego poezji. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu przygotowała film, na którym przedstawione są wybrane wiersze Tarasa Szewczenki, między innymi „Dumka”, „Dola” oraz „Sadek wiśniowy...”. Wiersze czytała Julia Staszak - młoda bytomska poetka, która niejednokrotnie współpracuję z Miejska Biblioteką Publiczną w Bytomiu w projektach czytelniczych.

Nagranie filmu można obejrzeć na naszym kanale YouTube

Taras Szewczenko to ukraiński poeta narodowy, artysta, który tworzył w XIX wieku. W swoich wierszach między innymi wyrażał dążenia niepodległościowe oraz potępiał podbój kolejnych terytoriów przez Rosję.

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież