Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność uczestniczyć jako partner w projekcie Zmysły kultury, realizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bytomiu. Projekt miał na celu oswajanie dzieci z przestrzeniami kultury, a co za tym idzie prowokowanie dziecka do myślenia, stawiania na emocje, uczucia i rozumienia swojej tożsamości historycznej i kulturowej. Poprzez różnorodne działania (zajęcia artystyczne, zajęcia wiedzy o kulturze i sztuce oparte na metodach warsztatowych) uczniowie zdobywali umiejętności wielowymiarowego postrzegania otaczającego ich świata za pomocą zmysłów: obrazu, dźwięku, zapachu, dotyku. Jednym z działań objętych projektem była akcja „Do Biblioteki krok po kroku”, czyli wielozmysłowa wycieczka po centrum Bytomia, mająca znamiona gry miejskiej. Celem jej było poznanie przez dzieci historii regionu. Wspólnie z przewodnikiem uczniowie III klasy przeszli przez centrum miasta, zwiedzając po drodze między innymi Rynek, Plac Grunwaldzki, Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

W każdym miejscu zapoznawali się z historią i legendami mu towarzyszącymi. Wycieczka zakończyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie dzieci wysłuchały prelekcji Sebastiana Woźniaka, pracownika Pracowni Historii Bytomia i Informacji Regjionalnej, na temat historii śródmieścia i samego Bytomia, a także stworzyły wspólnie mapę wspomnień z odbytej wycieczki.

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież