Strategicznymi celami programu Dyskusyjne Kluby Książki są: promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych oraz inspirowanie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

Otrzymujemy regularnie w depozyt z Biblioteki Śląskiej książki w większej liczbie egzemplarzy, co umożliwia jednoczesne czytanie jednego tytułu kilku osobom. Uwzględniając potrzeby i zainteresowania klubowiczów, moderatorki czterech Dyskusyjnych Klubów Książki działających w MBP w Bytomiu opracowały plan działalności Dyskusyjnych Klubów Książki na rok 2021. W nowej rzeczywistości szukamy przestrzeni do spotkań i rozmowy. Cały czas chcemy pogłębiać relacje z klubowiczami, znać ich zainteresowania, nie tracić z nimi kontaktu. Dobra komunikacja z klubowiczami, słuchanie ich uwag w tych czasach są gwarancją dalszego istnienia klubów. Istnieje wiele nowych metod dotarcia z książką do klubowiczów, trzeba tylko wykorzystać ich zainteresowania i pasje. Zadaniem moderatora jest zachęcanie, wręcz prowokowanie klubowiczów, by dzielili się wrażeniami na temat przeczytanych książek, reklamowania ich oraz podtrzymywania chęci do bycia w klubie. Dobrze by było, aby osoby skupione w klubach, szukając odpowiedniej przestrzeni do spotkań, miały wybór. Pasja czytania oraz do rozmów o książkach wspierana przez bibliotekę zaowocuje i wzmocni więź między klubowiczami. Szczególnie w tych czasach funkcjonowanie klubów zależy od wielu czynników.

 

Drodzy Klubowicze!

Nie możemy się spotykać w bibliotece (na razie !), więc mamy dla Was propozycje, abyśmy to zrobili trochę w innej formie. Przygotowane są zestawy książek, które chcemy w tym roku omówić. Moderatorka każdego klubu przygotowała krótkie informacje na ich temat, które zamieszczone zostały na stronie internetowej MBP w zakładce DKK dyskusyjny klub książki. Serdecznie zapraszamy naszych klubowiczów do przyjścia do biblioteki i wypożyczenia książek oraz do napisania recenzji, czy krótkich impresji na temat wrażeń po przeczytanych lekturach, a my zamieścimy je na naszej stronie (każdy klub ma swoją podstronę): DKK „Co i Jak”- dla dzieci i młodzieży oraz trzy kluby dla dorosłych: „Mozaika”, „Niedosyt” i „Trzynastka”, przynajmniej w tej formie chcielibyśmy się podzielić wrażeniami po ich przeczytaniu, a kiedy nadejdzie odpowiedni czas, a wierzymy, że nastąpi to szybko, omówimy je w naszym gronie „na żywo”. To jedna propozycja. Druga to stworzenie tzw. Spacerowego Dyskusyjnego Klubu Książki, wzorem starożytnych filozofów perypatetyków możemy dyskutować o wybranych książkach np. w parku na spacerze. Z okazji Dnia Poezji (21 marca) chcemy zorganizować spotkanie autorskie on - line z młodą poetką Julią Staszak, na którym autorka będzie czytać swoje wiersze. Informacja o dokładnym terminie spotkania ukaże się na naszej stronie. Mamy również w planach prelekcje podróżnicze i spotkania autorskie, quizy literackie, o których będziemy informować na bieżąco. 2021 rok jest Rokiem Stanisława Lema, na każdym ze spotkań oprócz wybranej lektury chcemy czytać fragmenty powieści lub felietonów Stanisława Lema, a dla klubowiczów z DKK „Co i Jak” przygotować krzyżówki i zachęcić do ilustrowania wybranych utworów autora.

Zapraszamy, do zobaczenia.

Moderatorki DKK MBP w Bytomiu

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież