GRUDZIEŃ

Zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży ukraińskiej i polskiej, na które składają się:

Polskie inspiracje kulturowe - warsztaty artystyczne i zajęcia plastyczne w ramach Kącika Artystycznego KreaTYwnia .

Literackie inspiracje - warsztaty artystyczne oparte na ukraińskiej i polskiej literaturze dla dzieci i młodzieży.

Planszówki w bibliotece- spotkania z planszowymi grami edukacyjnymi- wspólnie gramy, wspólnie działamy.

Kodowanie. Jakie to proste! - zajęcia edukacyjne dla dzieci ze wstępu do kodowania , rozwijające umiejętność myślenia analitycznego.

Programowanie dla dzieci – warsztaty z programowania za klockami edukacyjnymi rozwijające umiejętność współpracy w zespole oraz rywalizacji.1.12.2022

2.12.2022

6.12.2022

7.12.2022

12.12.2022

16.12.2022

Spotkania w ramach bajkowych spotkań Czytamy zamiast mamy- Święta z postaciami z bajek.

Spotkania adresowane do przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 59 w Bytomiu.

22.12.2022

23.12.2022

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Co i jak”

A niech to czykolada Pawła Beręsewicza

13.12.2022

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Niedosyt”

Książki, które warto przeczytać

Ostatnie spotkanie w roku będzie wyglądać inaczej niż zwykle. Tym razem na spotkaniu nie będzie omawiana jedna książka, ale każda klubowiczka przyniesie na spotkanie książkę, która jej zdaniem jest godna polecenia i podzielenia się wrażeniami po jej przeczytaniu.

15.12.2022

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Trzynastka”

Gorzko, gorzko” Joanny Bator

15.12.2022

Spotkania z autorami prac dyplomowych o Bytomiu
Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. Studenckiego w Bytomiu
oraz Towarzystwo Miłośników Bytomia zapraszają na spotkania z autorami prac dyplomowych o Bytomiu. 17 listopada spotkamy się z Panią Katarzyną Hetmańczyk autorką pracy licencjackiej "Bytom i jego dziedzictwo przemysłowe w opinii młodych mieszkańców". Natomiast 24 listopada wysłuchamy Pani Anny Meiser autora pracy licencjackiej „Życie kulturalne Bytomia w latach 1945- 1970 w świetle wspomnień, artykułów prasowych i archiwalnych”.

17.11/24.11  godz. 17:00  sala wykładowa, III piętro. Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. Studenckiego w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 3.

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Pawłem Kobylewskim- autor z Bytomia Paweł Kobylewski całe życie mieszka na Rozbarku. Właśnie ukazał się jego zbiór wierszy zatytułowany „Karbunkuł”. Na początku października Kobylewski otrzymał też pierwszą nagrodę Regionalnego Konkursu Poetyckiego im. ks. Norberta Bonczyka – za wiersze pisane w gwarze śląskiej.
Ukończył filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wydał arkusz poetycki „Podróż w nieznane” (Bytomskie Centrum Kultury, 2016)
Spotkanie poprowadzi i muzyka oprawi (gitara) Mariola Konieczna

18 listopada Galeria Rotunda godz. 17:00

„Niebo”- Wystawa Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  sekcji plastycznej prowadzonej przez Panią Martę Hawlicką
Prezentowane prace są inspirowane widokiem nieba o różnej porze dnia i roku. Obrazy wykonane w technice akrylu i oleju prezentują wizje nieba i jego inter retacje w nowej, nowocesnej odsłonie.

Wernisaż 15 listopada  godz.  16:00 Galeria Rotunda. Ekspozycja dostępna będzie do końca br.

„Bruno Schulz – życie i twórczość” - wystawa zbiorów książkowych i audiobooków znajdujących się w bibliotece przedstawiających twórczość Schulza z okazji Roku Brunona Schulza.
14 - 30.12.2022 (gmach główny, hol I piętro)

„Motywy oniryczne prozie B. Schulza „ - Wystawa grafiki wykonanych metoda linorytu nawiązujące do twórczości Brunona Schulza. Prace zostały wykonane przez uczniów Technikum nr 4 w Bytomiu.
14-30.12.2022 (gmach główny Rotunda II piętro)

„Urodzinowe czytanie” - nagranie i opublikowanie 19.11.2022 w dniu 80. rocznicy tragicznej śmierci Brunona Schulza na bibliotecznym kanale YouTube opowiadania „Sklepy cynamonowe”, znajdującego się na portalu Wolne Lektury

Spotkania literacko- plastyczne z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Spotkania adresowane do uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu i przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 59 w Bytomiu.

8.11 godz.16.00

9.11 godz. 13.30

24.11 godz. 10.15

25.11 godz.10.15

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Niedosyt”

Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna Filipa Zawady

17.11 godz. 11.00

Warsztaty w ramach Kącika Artystycznego KreaTYwnia, na których uczestnicy wykonają kalendarze adwentowe.

Warsztaty adresowane do uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu.

18.11 godz.15.00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Trzynastka”

Rublowka Walerija Paniuszkina

24.11.godz. 17.00