Wkrótce ferie... Jeśli zostajecie w mieście, koniecznie zobaczcie jakie atrakcje przygotowała dla Was Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu oraz jej placówki filialne.

Zajęcia są bezpłatne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zajęcia w ramach ferii zimowych odbywają się w następujących terminach:

16 i 23 lutego br., godz. 12.00
SUPER HEROSI - DZIAŁ LITERATURY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Projekt Super herosi, jest skierowany do dzieci spędzających ferie w mieście. Spotkania będą miały formę prezentacji multimedialnych połączonych z zajęciami plastycznymi. W ich trakcie uczestnicy poznają historię wybranych postaci z komiksów amerykańskich (m.in.: Irona Mana, Ant-Mana, Sokolego Oka, Kapitana Ameryki) i francuskich (m.in.: Asterixa, Obelixa, Panoramixa). Dowiedzą się m.in.: dlaczego

Kapitan Ameryka powstał w roku 1941, z kim walczył Iron Man w latach 60-tych XX wieku, czy Czarna Wdowa byłą rosyjską agentką, kim są twórcy postaci Obelixa i Asterixa, dlaczego mieszkańcy wioski galijskiej tak dzielnie walczą przeciwko Rzymianom. Uzupełnienie zajęć stanowić będą quizy i zagadki dotyczące omówionych postaci oraz prace plastyczne. Będą one polegać na wykonaniu projektu zbroi, pojazdu dla ulubionego bohatera oraz stworzeniu własnego komiksu.

18 i 25 lutego br., godz. 10.00
W KRAINIE KRÓLOWEJ ŚNIEGU

Tym razem ferie zimowe spędzimy w krainie Królowej Śniegu. Przypomnimy jedną z najbardziej znanych baśni Andersena H.Ch.: Królowa Śniegu”. Dzieci dowiedzą się co to prawdziwa przyjaźń, miłość, zazdrość. Co się stało z magicznym lustrem? Kogo poznała Gerda podczas wędrówki, jakie słowo próbował ułożyć Kaj itd. Będziemy rysować, wycinać, malować tworząc magiczny świat zimowych baśni.
Na zakończenie spotkań z cyklu „W krainie Królowej Śniegu” każda placówka przygotuje wystawę prac wykonanych przez dzieci w trakcie zajęć.


Placówka Filialna nr 1, Bytom-Szombierki, ul. Zakątek 20, Sp Nr 45
Placówka Filialna nr 4, Bytom-Stroszek. ul. Hlonda 37
Placówka Filialna nr 6, Bytom-Łagiewniki, ul. Cyryla i Metodego 38
Placówka Filialna nr 20, Bytom-Sucha Góra, ul. Korczaka 1
Placówka Filialna nr 22, Bytom-Miechowice, ul. Nickla 19, ZSO Nr 5
Placówka Filialna nr 23, Bytom-Śródmieście, ul. Łużycka 12

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież