Zajęcia dla dzieci – Gmach Główny Biblioteki

17 i 24 stycznia 2017 r.,  godz. 12.00

Nessie i spółka to projekt skierowany do dzieci spędzających ferie w mieście. Spotkania będą miały formę warsztatów plastycznych połączonych z prezentacjami multimedialnymi.
Pierwsze spotkanie będzie wprowadzeniem w świat kryptozoologii oraz przedstawieniem kryptyd wodnych. Uczestnicy poznają różnice

między nauką a pseudonauką, dowiedzą się czym zajmuje się kryptozoologia, co to są kryptydy. W dalszej części spotkania dzieci poznają tzw. kryptydy wodne, czyli m.in.: wilka wodnego, ośmiornicę olbrzymią, płaszczkę pasiastą oraz najsławniejszą kryptydę – Nessie. Na zakończenie spotkania dzieci wykonają metodą iris folding portrety Nessie. Drugie spotkanie będzie poświęcone kryptydom spotykanym na terenie Afryki. Uczestnicy dowiedzą się co to są Archozaury i co łączy je z afrykańskimi kryptydami. Dzieci poznają m.in.: Emelu-Ntouka (zabójcę słoni), Mbielu-Mbielu-Mbielu, Mokele-Mbembe, Mahambę. Uzupełnieniem zajęć będą wykonane przez dzieci figurki dinozaurów.
Dział Literatury dla Dzieci i Młodzieży MBP, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

Zajęcia dla dzieci – Placówki Filialne Biblioteki

19 i 26 stycznia 2017 r., 10.00

„Co robić w ferie, gdy nie ma śniegu”

Tym razem ferie zimowe spędzimy w bibliotece nie przejmując się pogodą za oknem. Przygotowaliśmy cykl ciekawych spotkań, pomysłowych zabaw. Dzieci dowiedzą się o ciekawostkach o śniegu, epoce lodowcowej, będą wykonywać papierowe fantazje, tworzyły makiety stosując różne techniki artystyczne.

Zajęcia odbywają się w wybranych placówkach filialnych MBP:
Placówka Filialna Nr 1, Bytom, ul. Zakątek 20 (SP nr 45)
Placówka Filialna Nr 4, Bytom, ul. Hlonda 37
Placówka Filialna Nr 6, Bytom, ul. Cyryla i Metodego 38
Placówka Filialna Nr 12, Bytom, ul. Arki Bożka 21
Placówka Filialna Nr 20, Bytom, ul. Korczaka 1
Placówka Filialna Nr 22, Bytom, ul. Nickla 19
Placówka Filialna Nr 23, Bytom, ul. Łużycka 12

 

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież