4-15.12.2017 r.
Jestem odpowiedzialny – HIV/AIDS – wystawa pokonkursowa.
Miejska Biblioteka Publiczna, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3, Hol, parter

Kącik Artystyczny KreaTYwnia
5.12.2017 r., godz. 10.30 – 12.00 – warsztaty dla uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 9
15.12.2017 r., godz. 15.30 – 17.00 – warsztaty dla dzieci z koła plastycznego ze Szkoły Podstawowej nr 4
W grudniu na prośbę bytomskich szkół odbędą się 2 spotkania warsztatowe Kącika Artystycznego KreaTYwnia. Wszystkie spotkania poświęcone będą tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci wykonają papierowe bombki oraz kartki świąteczne.
Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

2.12.2017 r., godz. 13.30
Klub Czytających Rodzin
Projekt ten skierowany jest do rodzin zainteresowanych ciekawymi formami spędzania wspólnie wolnego czasu. W trakcie spotkania uczestnicy będą poznawać historię Polski i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej. Poznają historię, sławne postacie i ciekawe wydarzenia, jakie miały miejsce w XVIII wieku w obydwu krajach. W spotkaniu będzie uczestniczyła Małgorzata Bachanek, lektorka języka angielskiego ze szkoły językowej My school of English w Bytomiu. Poprowadzi ona po angielsku część dotyczącą historii Anglii.

Biblioteka to jest to!
4.12.2017 r., godz. 10.15
6.12.2017 r., godz. 10.15
Auta nie tylko dla dorosłych
Projekt Biblioteka to jest to! pod tegorocznym hasłem Filmy i auta skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Dzieci poznają modele aut zdalnie sterowanych. Dowiedzą się, czym się one różnią od zabawek zdalnie sterowanych (wielkość, napęd, prędkość). Dowiedzą się, w jaki sposób można wykorzystać modele RC w filmach. Poznają również historię samochodów o napędzie elektrycznym. Zastanowią się nad ich przyszłością w przemyśle motoryzacyjnym – czy samochody te wyprą z rynku samochody o napędzie benzynowym
i napędzie z biopaliw. Uczestnicy spotkania stworzą w technice iris folding kartkę z samochodem dla św. Mikołaja.

Czytamy zamiast mamy – spotkania bajkowe
7.12.2017 r., godz. 16.30 – Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży
11.12.2017 r., godz. 9.30 i 10.30 - Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży
12.12.2017 r., godz. 10.00 - Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży
13.12.2017 r., godz. 10.00 - Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży
Grudniowe spotkania przeznaczone będą zarówno dla dzieci z przedszkoli jak i uczniów ze szkół podstawowych. Przedszkolaki poznają świąteczne i zimowe przygody misiów Uszatka i Kubusia Puchatka. Przekonają się czy Puchatek zapada w zimowy sen tak jak prawdziwe niedźwiedzie. Dowiedzą się czyje ślady tropił Uszatek. Spotkanie zostanie uzupełnione quizem ze znajomości przygód niedźwiadków. Uczniowie poznają zimowe przygody niedźwiadków – Paddingtona i Nallego. Dzieci w trakcie spotkania wykonają prezenty gwiazdkowe dla misiów, techniką kolażu.

8.12, 12.12 i 19.12.2017 r., godz. 11.30
Zasłuchani, zaczytani
Projekt Zasłuchani, zaczytani jest skierowany do osób dorosłych, korzystających z usług Dziennego Domu Pomocy nr 1 w Bytomiu. W trakcie spotkań czytana będzie powieść Emmanuela Roidisa Papież Joanna.

11.12.2017 r., godz. 15.00
Bałwanek – zajęcia plastyczne dla dzieci z cyklu „Twórczy stoliczek”.
Placówka Filialna Nr 12, Bytom-Rozbark, ul. Arki Bożka 21

12.12.2017 r., godz. 15.30 – 16.30
Klub Młodego Dziennikarza Akapit
Redakcja będzie pracować nad ostatnim tegorocznym numerem kwartalnika bibliotecznego Akapit (za okres październik – grudzień). Młodzi dziennikarze dokonają korekty przygotowanych wcześniej artykułów.
Akapit powstaje we współpracy z portalem edukacyjnym Junior Media i jest publikowany w formie elektronicznej na tym portalu oraz na stronie internetowej MBP.

12.12.2017 r., godz. 13.00
Biblioteczne ABC – świąteczne zajęcia plastyczne dla dzieci.
Placówka Filialna Nr 6, Bytom-Łagiewniki, ul. Cyryla i Metodego 38

12.12.2017 r., godz. 10.00
Świąteczne bombki – witraże – spotkanie literacko-plastyczne dla dzieci.
Placówka Filialna Nr 22, Bytom-Miechowice, ul. Nickla 19

12.12.2017 r., godz. 9.30
B jak biblioteka, B jak biblioterapia – lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy integracyjnej Przedszkola Miejskiego Nr 21.
Placówka Filialna Nr 23, Bytom, ul. Łużycka 12

13.12.2017 r., godz. 14.30
Dyskusyjny Klub Książki Co i jak
W trakcie spotkania omówiona zostanie książka Martynka w domu Gilberta Delahaye. Opowiada ona
o przygodach Martynki, jej przyjaciół i rodziny. Uczestnicy spotkania zastanowią się, czy pamiętają inne książki, których bohaterami są dzieci. Postarają się porównać ich przygody i zadecydować, który ze znanych im autorów najlepiej potrafi wczuć się w „duszę dziecka”.

14.12.2017 r., godz. 17.00
Dyskusyjny Klub Książki Trzynastka
Podczas spotkania będziemy dyskutować na temat wrażeń po lekturze powieści Michaela Crummeya Pobojowisko. To historia zakazanej, wyklętej miłości. W burzliwych, niebezpiecznych czasach II Wojny Światowej Wish i Sadie próbują przeżyć i nie stracić siebie nawzajem. Surowe krajobrazy Nowej Fundlandii dodają jeszcze surowości tej niecodziennej historii miłosnej.

18.12.2017 r., godz. 16.30
Dzień postaci z bajek
Spotkanie to będzie poświęcone postaci Walta Disneya, najsławniejszego twórcy filmów dla dzieci na świecie. Uczestnicy spotkania poznają historię jego działalności (począwszy od pierwszych kroków, jako rysownika a skończywszy na potentacie filmowym). Przypomną sobie najsławniejsze postacie bajkowe, których W. Disney był twórcą (Myszkę Miki, Kaczora Donalda, psa Pluto, aryskotratów, zakochanego kundla i inne). Wykonają metodą quillingu prezenty dla swojej ulubionej postaci bajkowej.

21.12.2017 r., godz. 10.00
Spotkanie członków DKK „Niedosyt, w trakcie którego omawiana będzie książka Papużanka Z.: Szopka.
Placówka Filialna Nr 23, Bytom, ul. Łużycka 12

>>Archiwum wydarzeń bibliotecznych<<